Přejít na obsah

Vtipy, vtipná a zajímavá videa, gify, obrázky a hlášky.


Rej3ct

Recommended Posts

Plukovník majorovi:
Zítra v 9.00 hodin se koná zatmění slunce, tedy něco, co se nevidí každý den. Nastupte s mužstvem na nádvoří, v pracovním stejnokroji. Při pozorování tohoto zvláštního přírodního úkazu provedu sám potřebný výklad. Kdyby pršelo, nemohli bychom samozřejmě pozorování provádět. V tomto případě se mužstvo odebere do tělocvičny.
Major kapitánovi :
Na rozkaz plukovníka se zítra o 9. hodině koná zatmění slunce. Kdyby pršelo, nemohli bychom v pracovním stejnokroji provádět pozorování na nádvoří. V tom případě provede plukovník zmizení slunce v tělocvičně, tedy něco, co se nevidí každý den.
Kapitán poručíkovi :
Na rozkaz plukovníka se zítra o 9. hodině provádí na nádvoří v pracovním stejnokroji nácvik zmizení slunce. Plukovník k tomu sám vydá rozkaz, podle kterého má v tělocvičně pršet. Něco takového se nevidí každý den.
Poručík praporčíkovi :
Kdyby zítra v tělocvičně pršelo, a to se nevidí každý den, zmizí o 9. hodině ráno plukovník v pracovní uniformě za sluncem. K tomu provede nástup mužstva na nádvoří.
Praporčík mužstvu:
Zítra zmizí náš plukovník. K tomu bude proveden v tělocvičně výklad za deště a v pracovním stejnokroji. Škoda, že se něco takového nevidí každý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu. Na státních školách nikdo přes prázdniny dovolenou nemá. Pokud nevěříš, zeptej se našeho společného kamaráda Oldy (toho tlustýho). Učí na základce matiku a tělocvik a každý rok v září podepisuje smlouvu na dobu určitou a to přesně do posledního června. Pak si zase jde v září podepsat novou smlouvu. A dost pochybuju, že mají plat tak vysokej, aby si mohli dovolit být dva měsíce v roce bez příjmu. Takže jezdí po stavbách a přidává, nebo loni jel do německa stavět solární panely. Vysokoškolsky vzdělanej člověk, adept na cenu Komenského a buší celý léto krumpáčem (nic proti stavebním pracem),

 

Tohle už je v režii ředitele, buď s tebou bude vyjebávat a dá ti na každý školní rok smlouvu na dobu určitou = o prázdninách se živ jak umíš, nebo máš smlouvu na dobu neurčitou a seš v klidu. Samozřejmě pak nemáš dva měsíce dovolené, protože práce ve škole probíhá většinou i první a poslední týden prázdnin, a taky by ses měl věnovat samostudiu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu. Na státních školách nikdo přes prázdniny dovolenou nemá. Pokud nevěříš, zeptej se našeho společného kamaráda Oldy (toho tlustýho). Učí na základce matiku a tělocvik a každý rok v září podepisuje smlouvu na dobu určitou a to přesně do posledního června. Pak si zase jde v září podepsat novou smlouvu. A dost pochybuju, že mají plat tak vysokej, aby si mohli dovolit být dva měsíce v roce bez příjmu. Takže jezdí po stavbách a přidává, nebo loni jel do německa stavět solární panely. Vysokoškolsky vzdělanej člověk, adept na cenu Komenského a buší celý léto krumpáčem (nic proti stavebním pracem),

a učitelky vemou handry s kýblem a dou uklízet poblitý záchody :-D ale táák cooo že jo :-) V Září podepíšou další smouvu na dobu určitou a od 1.Září jsou zase učitelky a musej něco děti naučit... je to velké téma... ale de facto platí, že kdyby brali třeba 25 čístého a hlídala by se kvalifikace, tak by to tam přitáhlo více chytrých lidí... takhle to vypadá jak vypadá a kvalitu nelze od učitelského sboru očekávat (jako za 15k čistého... a kdo ví jestli) Přitom děti jsou budoucnost národa a co se jim v mládí natluče do palice, podle toho se pak i jako stát budeme mít... ale ve státě, kde je ministr obrany herec a každej druhej je lesák nebo řezník... to fakt jiné nebude... jaký lidi takovej stát a za tím si stojím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jenom pro upřesnění.

 

To, že učitelé ( základka, školka ), dostanou na konci školního roku výpověď je zcela normální, ale není to běžné, stejně jako že dostanou dovolenou. Nedá se paušálně říct, že se děje pouze to a nebo to.  Záleží velmi na škole a řediteli. Malá chudá škola si prostě nemůže vzhledem k rozpočtu dovolit mít učitele i přes prázdniny zaměstnané, to platí i pro školky. Ale i když je škola při penězích a je tam ředitel *****, učitelé také můžou dostat smlouvu jenom do konce školního roku. 

Prostě paušálně se nedá říct, že se děje pouze jedna věc, ale výpovědi na prázdniny jsou zcela běžné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo paráda jak jsou ti kluci přičmoudlí šikovní, tady v civilizovaném světě bychom si na to udělali formičku, ale když je to baví....

no i když mi jejich kultura nic neříká, tak mi to příjde přinejmenším zajímavý.. kdyby to bylo sekaný podle formy tak by to tu zajímavost asi ztratilo. to je asi jak když mi bábrle upletla na Vánoce svetr, tak i když s emi nelíbil, tak jsem ho měl svým způsobem radši než nějakej strojovej z krámu

 

 

Tu miliardu lidi nejak zamestnat musi - sprcka je draha vec :)

:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no i když mi jejich kultura nic neříká, tak mi to příjde přinejmenším zajímavý.. kdyby to bylo sekaný podle formy tak by to tu zajímavost asi ztratilo. to je asi jak když mi bábrle upletla na Vánoce svetr, tak i když s emi nelíbil, tak jsem ho měl svým způsobem radši než nějakej strojovej z krámu

 

Tak určitě to má svoje kouzlo na koukání, koneckonců, lidi se na řemesla dívají rádi, když to sami neumí, je to svým způsobem druh umění. Co se týče svetru, který se mi nelíbí, nevzal bych to na sebe ani kdyby to upletl třeba archanděl Gabriel, radši ten upletený na stroji, hlavně aby se mi líbil.  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Načítání
×
×
  • Vytvořit...